Apple, iPhone 14 Çıkış Tarihini Açıkladı!

Apple, geçtiğimiz günlerde 7 Eylül 2022‘de “Far Out” ismini taşıyan bir basın etkinliği düzenleyeceğini duyurdu. Far Out için hazırlanan davetiyeler çoktan gönderilmeye başlandı.

Apple, “Far Out” Etkinliğini Duyurdu!

Apple, iPhone 14 Çıkış Tarihini Açıkladı!

Far Out etkinliği, iPhone cihazların yeni modeli olacak olan iPhone 14 serisinin dört yeni iPhone modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. iPhone 14 ailesinin tanıtılacağı  Far Out etkinliği, 7 Eylül 2022 Çarşamba günü gerçekleşecek olup, Türkiye saati ile 20.00‘de başlayacak.

iPhone 14, ne zaman satışa çıkacak?

Far Out etkinliğinde tanıtılması beklenen iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 modelden oluşacak iPhone 14 ailesinin, 7 Eylül’de tanıtıldıktan kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor.

Yeni Cihazlar Nasıl Olacak?

Apple, iPhone 14 Çıkış Tarihini Açıkladı!

Apple’ın yeni cihazlarının gelişmiş kameraları olacak ve daha pahalı iPhone 14 Pro sürümlerinde cihazın ekranının üstünde yuvarlak şekilli daha küçük kamera ve FaceID delikleri görebileceğimiz iddia edilmekte. Yani Apple, en azından Pro modellerinde çentikten vaz geçebilir.

Bloomberg, Temmuz ayında Apple’ın daha pahalı ve sağlam bir “pro” sürümünü de piyasaya sürmeyi planladığını iddia etmişti. Apple, “Series 8” olarak adlandırılan yeni Apple Watch ve AirPods 3. Nesil modellerini de duyurabilir.

Şirket yeni Mac ve iPad modelleri de hazırladığı iddia ediliyor. Ancak Apple’ın bu cihazları bazen yılın ilk çeyreğinde bazen ise, ayrı bir Ekim etkinliğinde duyurulduğunu gözlemliyoruz. Bu sebeple, 7 Eylül’de yeni Mac ve iPad modellerini görme ihtimalimiz oldukça düşük.

Yeni iOS Sürümü Yayınlanabilir!

WWDC etkinliğinde bir sonraki büyük iOS sürümünü resmi olarak tanıtan Apple’ın, iOS 16’yı 7 Eylül Far Out etkinliği ile birlikte iPhone’lar için iOS’un yeni sürümünün yayınlanması bekleniyor.

Peki, iOS 16 güncellemesi alan telefonlar hangileri olacak?

Apple, iPhone 14 Çıkış Tarihini Açıkladı!

iOS 16, iPhone 8 ve sonraki iPhone modellerine geliyor.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, iPhone SE (2020) ve iPhone SE (2022), iOS 15 alan iPhone 7, iPhone 7 Plus ve ikinci nesil iPhone SE modelleri, ne yazık ki iOS 16 güncellemesini alamayacak.

Yazıyı Beğendiysen Paylaşabilirsin

Samet Atlas Demir (satlasco), 22 yaşında. Teknomaincom Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi, DecselCo Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı. Görsel İletişim Tasarımı öğrencisi. Oyun ve Blockchain blog yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir