Gaming İstanbul 2023: E-Spor ve Oyun Tutkunlarını Buluşturuyor!

Tatil dönüşü, oyun tutkunlarının beklediği büyük an geldi! Gaming İstanbul, dünyanın en büyük 8 uluslararası oyun ve e-spor etkinliklerinden birisi olarak tüm heyecanıyla geri dönüyor. Bu dev etkinlik, 22 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul’un Yenikapı bölgesindeki Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Gaming İstanbul (GIST), sadece büyüklüğüyle değil aynı zamanda en çok kadın ziyaretçi ağırlama rekoruyla da dikkat çekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri Medya A.Ş ile OGEM’in ana sponsorluğunda düzenlenecek olan bu etkinlik, her yıl olduğu gibi oyun severlerle oyun sektörü profesyonellerini bir araya getirecek.

Gaming İstanbul 2023, dünya devi oyun ve donanım firmalarının en yeni ürünlerini oyun meraklılarıyla buluşturacak. Etkinlik boyunca ziyaretçiler, ödüllü e-spor karşılaşmalarına ve turnuvalara katılabilecek, ünlü internet yayıncılarıyla buluşabilecek ve üç gün boyunca oyun dünyasının renkli atmosferinin tadını çıkaracaklar. Ayrıca, ziyaretçiler, etkinlik alanı içindeki alışveriş alanı, cosplay alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici alanına da giriş hakkına sahip olacaklar.

Gaming İstanbul’un resmi B2B etkinliği olan Indieway, oyun profesyonellerini 21 Eylül’den itibaren 24 Eylül’e kadar bir araya getirecek. Bu etkinlikte, oyun endüstrisinin önemli isimleri, iş eğitim kampları ve seminerlerle katılımcılara bilgi aktaracaklar.

Ayrıca, Gaming İstanbul, serbest oyun geliştiricilerine ücretsiz yer ayıran tek oyun etkinliği olarak öne çıkıyor. Nitelikli başvurular doğrultusunda 36 oyun, ziyaretçiler ve yatırımcılarla buluşacak. Bu, oyun geliştiricileri için büyük bir fırsat sunuyor.

Etkinlik aynı zamanda ülkemizden çıkan önemli oyun geliştiricilerin yeni oyunlarını tanıtma platformu olarak da hizmet ediyor. Gaming İstanbul’da, oyunseverlerin deneyimine sunulacak oyunlar arasında “Compass of the Destiny: İstanbul,” “Cardboard Town,” “Land of the Vikings,” “Diriliş Ertuğrul,” “Mayhem Brawler II: Best of Both Worlds,” “Castle of Alchemists,” “Book Warrior” ve “Pile Up” gibi ilgi çekici oyunlar bulunuyor. Ayrıca, Upgrade Entertainment’ın adı henüz açıklanmayan PC – Konsol oyunu da GIST’de duyurulacak ve oynanabilir olacak.

Gaming İstanbul 2023, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda ve birçok marka, oyun ve kuruluşun katılımıyla gerçekleşecek. Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye ve biletlerin satışına Gaming İstanbul resmi web sitesi ve biletino.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Beğendiysen Paylaşabilirsin

Samet Atlas Demir (satlasco), 22 yaşında. Teknomaincom Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi, DecselCo Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı. Görsel İletişim Tasarımı öğrencisi. Oyun ve Blockchain blog yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir