Koray Birand ve Mesut Çevik ile PixelverZ ve ELYT Hakkında Konuştuk

Teknomain ekibi olarak, GİST 2023 Oyun Fuarı’nda iki değerli isimle bir araya geldik. Koray Birand, Türkiye’nin en ünlü moda fotoğrafçılarından, güncel teknoloji odaklı içerikler üreten ve yakında çıkacak olan PixelverZ adlı yarışma oyununun yaratıcısı. Mesut Çevik ise, Türkiye’nin en popüler teknoloji editörlerinden ve aynı zamanda yeni nesil müşteri sadakat ve pazarlama platformu olan ELYT‘in ortak kurucularından biri. Bu iki isimle yaptığımız röportajda, PixelverZ ve ELYT hakkında merak edilenleri sorduk ve güncel teknoloji gelişmelerine de değindik.

PixelverZ: Yarışma Oyunu

Koray Birand, PixelverZ’i bir oyun olarak tanımlamaktan çok, bir yarışma olarak tanımlıyor. Bu yarışma, bu çarşamba günü yani 27 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 1 ay boyunca devam edecek. Yarışmaya katılan oyuncular, farklı temalarda ve zorluklarda hazırlanmış olan parkurları tamamlamaya çalışacaklar. Parkurları tamamladıkça puan kazanacaklar ve sıralamada yükselmeye çalışacaklar. Yarışmanın sonunda ise, dereceye giren yarışmacılara çeşitli büyük ödüller dağıtılacak. Bu ödüllerden bir tanesi Nvidia Geforce RTX 4070 Tİ‘lı bir toplama pc olacak.

PixelverZ, sadece bir yarışma oyunu olmanın ötesinde, bir sanat eseri olarak da nitelendirilebilir. Oyunun grafikleri, renkleri, müzikleri ve parkurun kendine özgü bir atmosferi var.

PixelverZ, sadece bir yarışma oyunu olmanın ötesinde, bir sanat eseri olarak da nitelendirilebilir. Oyunun grafikleri, renkleri, müzikleri ve parkurun kendine özgü bir atmosferi var. PixelverZ oyununda, Türkiye’nin en ünlü moda fotoğrafçısı Koray Birand, en popüler teknoloji editörü Mesut Çevik, en sevilen YouTuber Orkun Işıtmak ve Türkiye’nin tanınmış sinema fotoğrafçılık alanında içerikle üreten İlker Canikligil’in olduğu bir yarışmaya katılıyoruz. Bu dört ismin egolarını doldurup patlatarak sıralamada yükselmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda oyunu ne kadar hızlı bitirirsek, o kadar da yüksek puanlar alıyoruz.

ELYT: Yeni Nesil Müşteri Sadakat ve Pazarlama Platformu

PixelverZ’in en güzel yanlarından biri de, ELYT ile entegre olması. ELYT, Mesut Çevik’in ortak kurucularından olduğu yeni nesil müşteri sadakat ve pazarlama platformu. ELYT, oyunculara yarışma içerisinde kazandıkları kartları NFT’ye çevirebilecekleri veya bu kartları yakarak ELYT.net platformundaki diğer kartlarla birleştirerek çeşitli ürünler alabilecekleri bir fırsat sunuyor.

ELYT, sadece PixelverZ ile sınırlı kalmayan, her türlü sektörde rahatça kullanılabilen ve tamamen ücretsiz olarak kazanacağınız kartlar sayesinde ister NFT ister gerçek ürünler alabileceğiniz bir platform. Mesut Çevik videomuzda ELYT altyapısı ve nasıl işlediğini detaylıca anlattı. ELYT’in en büyük yeniliği ise, yatırımcıların da en çok istediği API desteğinin gelmiş olması. Proje geliştiren kişiler artık ELYT’i rahatça kendi projelerine yazılımsal olarak dahil ederek kullanabilecekler.

Güncel Teknoloji Gelişmeleri

Röportajımızda, güncel teknoloji gelişmelerine de değinmeden geçmedik. iPhone 15 hakkında iki değerli isim de detaylı videolar yapmışlardı. Ek olarak düşüncelerini ve mobil teknoloji anlamında iPhone 15’in ne gibi güncellemeler sunduğunu konuştuk. Apple’ın yeni işlemcisi A17 PRO çipi sayesinde konsol oyunlarının birçoğunun iPhone üzerinden direkt oynanabildiğini ve güncellemeler geldikçe oyunların geleceğini belirttiler.

Bir diğer yandan iPhone 15 Pro ile gelen Log video kaydı sayesinde artık video düzenlemelerini ham haliyle alarak daha rahat renk düzenlemesi yapma olanağı sağlamakta. iPhone 15 ile gelen artık Apple’ın alışılmış Lightning girişinin yerini USB Tip C girişinin yer aldığı görüyoruz ve bununla birlikte direkt harici disk bağlayarak iPhone ile kayıtlarımızı ProRes formatta harici diske kayıt edebiliyoruz.

iPhone 15 ardından Apple M işlemcilere videomuzda değinerek Apple M2 performansını ve özellikle Unreal Engine oyun motorunun desteklenmeyen veya 3. parti uygulamalarla desteklenen eklentileri Apple M3 işlemcilerde görmeyi ümit ettiğimizi ancak bizleri neler karşılar bilemeyeceğimizi konuştuk.

Tüm bu başlıklarla beraber daha fazlası YouTube videomuzda:

Yazıyı Beğendiysen Paylaşabilirsin

Yazılım dünyasına meraklı sürekli araştırma, kendine yeni şeyler katma peşinde olan, araştırdığı ve öğrendiği bilgileri kişisel web sitesi mertcansulupinar.com'da paylaşan, kişisel YouTube kanalı Mert Can Sulupınar'da kendi bilgi birikimiyle ürün incelemeleri ve daha değişik tarzda videolar üreten ayrıca teknolojinin en geniş halini teknomain.com'da sunmaya çalışan bir yazılım mühendisliği öğrencisinden fazlası.

Yazılım dünyasına meraklı sürekli araştırma, kendine yeni şeyler katma peşinde olan, araştırdığı ve öğrendiği bilgileri kişisel web sitesi mertcansulupinar.com'da paylaşan, kişisel YouTube kanalı Mert Can Sulupınar'da kendi bilgi birikimiyle ürün incelemeleri ve daha değişik tarzda videolar üreten ayrıca teknolojinin en geniş halini teknomain.com'da sunmaya çalışan bir yazılım mühendisliği öğrencisinden fazlası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir